Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Hľadajú mozgy

30. 04. 2015

Logo TV Markíza

(1.05.2015; Televízna stanica Markíza; Televízne noviny; 19:00; por. 8/28; Dávid Vido/Mária Chreneková Pietrová)

Mária Chreneková Pietrová, moderátorka: „Žijú si svoj sen. No začínali na kolene alebo v garáži? Taká je história niektorých svetových, ale aj našich spoločností zaoberajúcich sa informačnými technológiami. Dnes hľadajú nové mozgy, predovšetkým medzi študentmi."

Dávid Vido, redaktor: „Hana je mladá študentka a jej vysnívanou prácou je vyhodnocovanie počítačových hier. Stretnúť šéfov našich popredných firiem na jednom mieste bolo pre ňu doteraz nepredstaviteľné. Počas noci príležitostí, ale dokonca mohla dávať akékoľvek otázky."

Hana Hozenková, študentka: „To je úplne úžasné. Spýtam sa, že aké majú ponuky pre mňa, že študujem, som v poslednom ročníku."

Dávid Vido: „Pre študentov životná príležitosť, pre firmy možnosť objaviť a získať najlepších ľudí na trhu."

Michal Štencl, IT spoločnosť: „Podľa mňa, medzi študentmi sú najväčšie talenty. To znamená, že tí, ktorí už nie sú študenti, už sú zamestnaní."

Dávid Vido: „Po skončení vysokej školy odchádza do zahraničia za prácou mnoho skvelých študentov a tomu chcú niektoré firmy zabrániť."

Richard Marko, IT spoločnosť: „Je tu pár firiem a veríme, že my sme jedna z nich, ktorá vie poskytnúť takmer hocičo také, čo vedia poskytnúť najlepšie firmy niekde na svete."

Dávid Vido: „Svet informačných technológií je našou budúcnosťou. Niektoré spoločnosti preto začínajú motivovať študentov už na stredných školách."

Martin Hrnko, IT spoločnosť: „Veríme, že vzbudíme u nich záujem o informačné technológie, ktorý oni potom pretavia do toho, že sa prihlásia na nejakú informatickú alebo technickú školu."

Michal Štencl: „Ja verím, že nájdeme kolegov. Poviem, že nie zamestnanca, lebo ja nemám rád to slovo zamestnanec, ale že nájdeme nejakých súputníkov, ktorí nám pomôžu trošku ten svet zmeniť, no."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o. (prepis relácie)

(MI)

 

Tlač    
Facebook Twitter LinkdeIN

TECH INNO DAY 2019

Správa o podpore transferu technológií za rok 2018

Spolupráca s UVP TECHNICOM

Videotip

Využívate služby Národného portálu pre transfer technológií?

Áno - 50%
Nie - 49%

Podporujeme výskumné aktivity na Slovensku / Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ
Národná infraštruktúra pre podporu transferu technológií na Slovensku - NITT SK