Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Moderné technológie

05. 02. 2015

Logo Televízie Markíza(07. 01. 2015; Televízna stanica Markíza; Televízne noviny; 19:00; por. 30/31; Dávid Vido, Mária Chreneková Pietrová)

Mária Chreneková Pietrová, moderátorka: „Vypadané vlasy vám opäť narastú. Supervýkonný počítač sa zmestí do vrecka. Tieto a mnoho ďalších technických výdobytkov predstavili svetu vedci iba pred niekoľkými hodinami v americkom Las Vegas na veľtrhu spotrebnej elektroniky. Poďte sa na ne pozrieť."

Dávid Vido, redaktor: „Na túto novinku čakali najmä automobiloví nadšenci, či skôr tí, ktorí sa radi vozia. Nepotrebuje vodiča. Ovládať ho môžete dokonca gestami. Áno, aj s otvorenými ústami ľudia pozerajú na najnovšie technické vychytávky. Mužov, ktorých trápi plešatosť, poteší nová technológia, ktorá má podporiť rast vlasov. Ženy vďaka tejto čelenke nebudú počuť svojich mužov chrápať. Televízory budú opäť užšie a obraz jasnejší. S týmto prvým ohnutým telefónom sa vám zas bude lepši telefonovať."

Ken Hong, mobilná telefónna spoločnosť: „Je to veľmi unikátne. Ak sa vám poškodí obal, môžete si ho opraviť sami."

Dávid Vido: „Veľkosť USB kľúča má zas najnovší a najvýkonnejší počítač. Jeho parametre prekvapili aj našich vedcov."

Jakub Kapuš, vedec kozmológ: „Má štyri jadrá procesor, čiže veľmi výkonný, takže miniaturizácia týchto zariadení ide naozaj veľmi dopredu."

Dávid Vido: „Z naj technológií si niečo vyberú aj cyklisti. S týmito pedálmi vám váš bicykel nikdy neukradnú. Ak neviete variť, táto kuchyňa to za vás urobí sama. A toto je zas najnovšia 3D tlačiareň, ktorá vám vyrobí všetko, čo doma nemáte."

Avi Reichental, 3D systems: „Všetko, na čo siahnete vo vašom živote, či už sú to topánky, módne doplnky, či okuliare, to všetko si jednoducho vytlačíte."

Dávid Vido: „Ak si chcete všetky tieto vynálezy vyskúšať a zistiť, koľko stoja, máte na to ešte dva dni, no musíte sa poponáhľať. Let do Las Vegas trvá približne šestnásť hodín."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MB)

 

Tlač    
Facebook Twitter LinkdeIN

TECH INNO DAY 2019

Správa o podpore transferu technológií za rok 2018

Spolupráca s UVP TECHNICOM

Videotip

Využívate služby Národného portálu pre transfer technológií?

Áno - 50%
Nie - 49%

Podporujeme výskumné aktivity na Slovensku / Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ
Národná infraštruktúra pre podporu transferu technológií na Slovensku - NITT SK